10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı
 
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 79. Yıldönümünde Aksaray’da düzenlenen törenle anıldı.
Kent Meydanında düzenlenen anma töreninde Aksaray Valisi Aykut Pekmez ve Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı Atatürk anıtına çelenk koydu. 
Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09.05’de çalan siren sesi ile 2 dakikalık saygı duruşu bulunularak ardından İstiklal Marşı okundu.
Aksaray Kültür Merkezinde devam eden anma programında Vali Aykut Pekmez beraberinde protokol üyeleri ile Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin yaptığı Atatürk resimlerinden oluşan sergiyi gezerek bilgi aldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylendiği anma programında Aksaray Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Musa Solak tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.
Anma töreni Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerinden oluşan korunun Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirilmesi ile sona erdi.
Buradaki törene, Aksaray Valisi Aykut Pekmez,  Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Akın, Aksaray Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Seyfullah Sarıgül, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ,  İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Binbaşı Mehmet Demir, protokol üyeleri, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile öğrenciler katıldı.