Aksaray Valisi Ali Mantı: “ Engelliler için çok ciddi gelişmeler sağlandı”
3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Aksaray Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından program düzenlendi.
Aksaray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen programa: Vali Ali Mantı, Milliyetçi Hareket Partisi Aksaray Milletvekilli Ramazan Kaşlı, İyi Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü İsrafil Aktürk, Sakatlar Derneği Aksaray Şube Başkanı Bekir Kaya davetliler, aileler ve öğrenciler katıldı.
Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende konuşma yapan Aksaray Valisi Ali Mantı engellilerin hayatının kolaylaştırılmasına yönelik son yıllarda çok ciddi gelişmeler kaydedildiğini söyledi.
Çoğu Avrupa ülkesinde olmayan imkânların Türkiye’de engelliler tarafından kullanıldığını belirten Vali Ali Mantı konuşmasında bu imkânların daha da arttırılacağına inandığını belirtti.
Aksaray Milletvekilleri de yaptıkları konuşmalarda 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutladı. Konuşmaların ardından Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan gençler hazırladıkları halkoyunları, tiyatro ve çeşitli gösterilerin sunumunu yaptılar.  Büyük beğeni toplayan gösteriler sonrasında Vali Ali Mantı gençleri tebrik etti.