Aslan YILDIRIM

Aksaray İli Eski Valisi

 
 
          1939 yılında Elazığ’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini burada  yaptıktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi ve 1967 yılında mezun oldu.  1968 yılında  İçişleri Bakanlığı Kaymakamlık sınavına girerek maiyet memurluğu görevine başladı ve sırasıyla  Ergani, Çermik ve Iğdır’da görev yaptıktan sonra Kaymakamlık kursunu tamamlayarak Saimbeyli’ye asaleten  kaymakam olarak atandı.  Daha sonra Ömerli, Hanak, Eynesil, Kalecik, Mut, Seydişehir ve Of Kaymakamlığı yaptı.
 
         İstanbul Vali Yardımcılığı görevine atanan YILDIRIM, bir süre de Üsküdar Kaymakamlığı görevinde bulunduktan sonra Artvin Valiliği görevine atandı. Ardından Tunceli Valiliği görevinde bulunan Vali Aslan YILDIRIM, daha sonra Merkez Valiliğine atandı.
 
         Merkez Valiliğinden Aksaray Valiliğe atanan YILDIRIM, buradan  Kahramanmaraş Valiliği görevini yürüttükten sonra 15 Nisan 1996 tarihinde Kahramanmaraş Valiliğinden Merkez Valiliğine atandı.  İstanbul’da merkez Valiliği görevinde iken 05.11.1997 tarihinde Sivas Valiliği görevine atandı. Daha sonra Merkez Valiliğine atandı. Merkez Valiliğinden Trabzon Valiliğine atandı.
 
         Aslan YILDIRIM 2’si kız 2’si erkek olmak üzere 4 çocuk babasıdır.