T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
     


Bulunduğunuz Yer:  Kamu Kurumları  >>   Aksaray Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü

 Aksaray Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

 GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ

 

KURUM AMİRİNİN ADI SOYADI:  Cüneyt ALKAN

KURUMUN;

ADI: Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü

ADRESİ : İstiklal Mah. Alpaslan Türkeş Bul. No:152/1

WEB ADRESİ : aksaray.gsb.gov.tr

E.POSTA ADRESİ : aksaray@gsb.gov.tr

TELEFON NO : (0 382) 217 63 01-02

FAX NO : (0 382) 217 63 00

KURUMUN GÖREVLERİ VE VATANDAŞA SUNULAN HİZMETLERLE İLGİLİ ÖZET BİLGİ:

  1. Gençliğin kişisel ve sosyal gelişimini destekleyici politikaları tespit etmek; farklı genç gruplarının ihtiyaçlarını da dikkate alarak gençlerin kendi potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkan sağlamak,karar alma ve uygulama süreçleri ile sosyal hayatın her alanına etkin katılımını sağlayıcı öneriler geliştirmek ve bu doğrultuda faaliyetler yürütmek, ilgili kurumların gençliği ilgilendiren hizmetlerinde koordinasyon ve işbirliği sağlamak.
  2. Gençliğin ihtiyaçları ile gençliğe sunulan hizmet ve imkanlar konusunda inceleme ve araştırmalar yapmak ve öneriler geliştirmek gençlik alanında bilgilendirme, rehberlik ve danışmanlık yapmak.
  3. Gençlik çalışma ve projelerine ilişkin usul ve esasları belirlemek.
  4. Gençlik çalışma ve projeleri yapmak, bu çalışma ve projeleri desteklemek, bunların uygulama ve sonuçlarını denetlemek.
  5. Spor Faaliyetlerinin plan ve program dahilinde ve mevzuata uygun bir şekilde yürütülmesini gözetmek, gelişmesini ve yaygınlaşmasını teşvik edici tedbirler almak.
  6. Spor alanında uygulanacak politikaları tespit etmek ve uluslarası kuralların ve talimatların uygulanmasını temin etmek.
  7. Mevzuatla Bakanlığı verilen diğer görev ve hizmetleri yapmak.
  8. Voleybol, yüzme ,basketbol vb. spor dallarında kurslar açmak ve vatandaşımızın bu kurslara katılmasına olanak sağlamak.

VATANDAŞIN HİZMETLERE EN KOLAY VE HIZLI ŞEKİLDE ULAŞIM YOLLARI:   

          Vatandaşlarımız hizmetlere İl Müdürlüğümüzdeki ilgili birimlerle görüşerek hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirler.

  KURUM TARAFINDAN WEB SAYFASINDA BULUNMASI İSTENİLEN DİĞER BİLGİ VE BELGELER

Aksaray İl Genel MeclisiAksaray İl Emniyet MüdürlüğüAksaray İl Jandarma KomutanlığıHaydi Kızlar OkulaAksaray ÜniversitesiAksaray Milli Eğitim MüdürlüğüAksaray İl Çevre ve Orman MüdürlüğüAksaray İl MüftülüğüAksaray Sağlık İl MüdürlüğüAksaray İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Adres: Hükümet Meydanı 68100 AKSARAY - Telefon: 0 (382) 213 50 20 - Faks: 0 (382) 213 11 50 - E-Posta: aksaray@icisleri.gov.tr

Web sitemizi daha iyi görüntülemek için Internet Explorer 8+, Google Chrome 14+ veya Firefox 4+ tarayıcılarını kullanınız.