T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
     


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   Valilik Haberleri / Haber Paylaşma

 AKSARAY’DA SULU TARIM, KÖYLERDE İÇME SUYU VE KANALİZASYON ŞEBEKESİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

AKSARAY’DA SULU TARIM ÇALIŞMALARI

VALİ VEKİLİ ABDULKADİR DEMİR:

“14.910 DEKAR ALANDA SULAMALI TARIMA GEÇİLDİ, 7.770 DEKAR ALANINDA SULAMALI TARIMA GEÇİRİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR’

_____Aksaray’da tarım arazilerinin sulanabilmesi, çiftçilerin gelir seviyelerinin daha da arttırılmasına yönelik yapılan çalışmalar devam ediyor. Aksaray Vali Vekili Abdulkadir DEMİR yaptığı açıklamada Konya Ovası Projesi  (KOP) kapsamında 2011 yılında 14.910 dekar alanda sulamalı tarıma geçildiğini bildirdi.

Aksaray Valiliği : Resmi büyütmek için tıklayınız...

_____Vali Vekili DEMİR İl Özel İdaresi tarafından yürütülen çalışmalarda KOP projesi kapsamında 7 bin 770 dekar alanın daha sulamalı tarıma geçirilmesi için çalışmaların devam ettiğini ifade belirtti.

_____DEMİR açıklamasında, “2011 yılı KOP projesi kapsamında Eskil Güneşli Köyü 5.510 dekar, Mezgitli 2. Kısımda 5.500 dekar, Hacı Mahmutuşağı Köyünde 1.000 dekar, KaraörenKöyünde 800 dekar, Nurgöz Küyende 1. 400 dekar, Karataş Köyünde 700 dekar olmak üzere toplam 14.910 dekar alan sulamalı tarıma geçirilmiştir. Mezgitli 3. Kısımda 7.770 dekar alanın inşaat işi devam etmekte olup kısa sürede bu alanda da çiftçilerimizin sulamalı tarıma geçirilmesi sağlanacaktır’ dedi.

Aksaray Valiliği : Resmi büyütmek için tıklayınız...

_____Artan ödenekler ile 2012 yılı için Ağaçören Hüsrev Köyünde 100 dekar, Göllü Köyünde 180 dekar, Ortaköy Camızlık Köyünde 92 dekar, Güzelyurt Yaprakhisar Köyünde 190 dekar ve merkez Yalnızceviz Köyünde 105 dekar, Güzelyurt Ilısu Kasabasında 5.000 dekar alanında yerüstü sulama yapılması için ihalelerinin yapıldığını ifade eden Aksaray Vali Vekili Abdulkadir DEMİR,  toplamda 5.667 dekar alanın daha sulu tarıma geçeceğini; sulanabilir arazilerin sulu tarıma geçirilmesi için gölet ve modern sulama sistemleri projelerine ağırlık verilerek ürün çeşitliliği sağlanarak, çiftçilerin gelir seviyelerinin arttırılacağını bildirdi.

Aksaray Valiliği : Resmi büyütmek için tıklayınız...

-KÖYLERDE İÇME SUYU VE KANALİZASYON ŞEBEKESİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

_____Aksaray İl Özel İdaresi tarafından köylerin içmesuyu ve kanalizasyon şebekelerinde yeni hat, bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor.

_____Aksaray Vali Vekili Abdulkadir DEMİR yaptığı açıklamada Aksaray’da içmesuyu çalışmalarında Ağzıkarahan, Alayhan, Çemilyeniköy ve Salarıalaca köyleri içmesuyu depo projeleri hazırlanarak ihale aşamasına getirildiğini, Kökez ve Gümüşdüğün köylerinin içmesuyu için sondaj çalışmaları başladığı bildirdi.

_____Merkeze bağlı Dikmen köyü içmesuyu için atıl vaziyette bulunan içmesuyu sondajına elektrik panosu, trafo ve pompa alınarak su şebeke hattının bakım ve onarımları yapıldığını, Gökler Köyü içmesuyu pompa montajı tamamlanırken, Çavdarlı Köyü, Süleymanhöyüğü köylerinin içmesuyu şebeke bakım ve onarımları yapıldığını ifade eden Vali Vekili DEMİR;  ‘Ataköy ve Kazıcıktol köylerimizin  ilave içmesuyu şebeke hatları açılırken, bütün köylere dağıtılan otomatik klorlama cihazları için sıvı klor alımı yapılarak talepte bulunan köylere dağıtılmaya başlandı’ dedi.

—Kanalizasyon şebeke hattı çalışmaları

_____Vali Vekili DEMİR açıklamasında İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda Bebek, Karacaören köylerine kanalizasyon şebekesinin de döşendiğini bildirdi.

_____Alayhan, ve Babakonağı köylerinde yürütülen çalışmalar da son aşamaya gelindiğini kısa süre sonra her iki köyde de hattın kullanıma sunulacağı belirten Vali Vekili DEMİR; "Bakım çalışmalarında Akin, Cangıllı ve Yalnızceviz köylerinde kanalizasyon şebeke bakım ve onarım çalışmalarının yanı sıra ilave hat döşemeleri de tamamlandı. Çeltek ve Gücünkaya köylerinde kanalizasyon şebekesi kot farkları nedeniyle bireysel fosseptikleri yapıldı. Köylerimizin altyapıda eksiklikleri hızla gideriliyor. İmkânlarımızı köylerimizin her türlü hizmetten yararlanması için kullanıyoruz. Bunu yaparkende işlerimizi önem sırasına koyarak gerçekleştiriyoruz" dedi.

Aksaray Valiliği : Resmi büyütmek için tıklayınız...
Aksaray Valiliği : Resmi büyütmek için tıklayınız...
Aksaray Valiliği : Resmi büyütmek için tıklayınız...
Aksaray Valiliği : Resmi büyütmek için tıklayınız...


Bu içerik toplam 642.068 kez gösterildi, Site toplam 2.435.413 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 101 kişi geziyor.


Aksaray İl Genel MeclisiAksaray İl Emniyet MüdürlüğüAksaray İl Jandarma KomutanlığıHaydi Kızlar OkulaAksaray ÜniversitesiAksaray Milli Eğitim MüdürlüğüAksaray İl Çevre ve Orman MüdürlüğüAksaray İl MüftülüğüAksaray Sağlık İl MüdürlüğüAksaray İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Adres: Hükümet Meydanı 68100 AKSARAY - Telefon: 0 (382) 213 50 20 - Faks: 0 (382) 213 11 50 - E-Posta: aksaray@icisleri.gov.tr

Web sitemizi daha iyi görüntülemek için Internet Explorer 8+, Google Chrome 14+ veya Firefox 4+ tarayıcılarını kullanınız.