T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
     


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   Valilik Haberleri / Haber Paylaşma

 SODES Aksaray’da Başlıyor…
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

_____SODES Aksaray’da Başlıyor…

_____İstihdam, sosyal bütünleşme, kültür, sanat ve spor alanlarında; yerel düzeyde hazırlanan ve uygulanan projelerden oluşan, il düzeyinde valiliklerin koordinasyonunda yürütülen, uygulama süresinde yerel aktörlerin geniş bir biçimde yetkilendirildiği insan odaklı bir program olan SODES projeleri ile istihdam edilebilirliğin arttırılması, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha fazla katılmalarının sağlanması, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler yoluyla bölgedeki çocuk, genç ve kadınların kendilerini daha iyi ifade etmelerine katkı verilmesi hedeflenmektedir.

_____2008 yılından itibaren Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamındaki Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak illeri ile Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamındaki Ağrı, Ardahan, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Iğdır, Hakkari, Kars, Malatya, Muş, Tunceli ve Van illerinde uygulanan, 2011 yılında farklı uygulama projeleri ile Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay pilot iller olarak dahil edilen Sosyal Destek Programına (SODES) 2013 yılı itibariyle de Aksaray, Niğde, Yozgat ve Sivas İlleri SODES projesi kapsamına girmiştir.

_____Aksaray Valiliği Sodes Proje Koordinasyon Birimi 2013 yılı SODES programı proje tekliflerini 15 Nisan-15 Mayıs 2013 tarihleri arasında kabul edecektir. 2013 yılı SODES Programına başvurular 15 Nisan-15 Mayıs 2013 tarihleri arasında SODES BİS üzerinden online olarak www.sodes.gov.tr web sitesi üzerinden yapılacaktır. 14 Haziran 2013 tarihine kadar yapılacak ön değerlendirmelerden sonra ilgili projeler Kalkınma Bakanlığına gönderilecektir.

Aksaray Valiliği : Resmi büyütmek için tıklayınız...
_____Program kapsamında desteklenecek her bir proje için tahsis edilen asgari destek miktarı 60.000TL, azami destek miktarı ise 600.000TL dir. Başvuru sahiplerinin ise valiliklerin koordinasyonunda kamu kuruluşları, il özel idareleri, belediyeler, köylere hizmet götürme birlikleri, üniversiteler, meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşlarıdır.

_____2013 yılı SODES proje teklifleri tutarının en az yüzde 25'i sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları tarafından yürütülecek projelere ait olması planlanmaktadır.

_____SODES programı çerçevesinde teklif edilecek, program amaçlarına uygun ve özgün fikirler içeren projelerin hazırlanması aşamasında, proje hazırlayan danışmanlık firmalarından hizmet alınması yerine projeyi doğrudan yürütecek olan kişi ve/veya kurumlar tarafından projelerin hazırlanması ve geliştirilmesi tercih edilmelidir.

_____Proje hazırlayanların, bazı danışman firmaların proje hazırlayan kurum ya da STK'lara projeyi değerlendiren dış uzmanlara erişimleri olduklarını ve kendilerine proje hazırlatılması durumunda projelerinin kabul edilmesini sağlayacaklarını ifade eden firmalara itibar etmemeleri önemle duyurulur.


Bu içerik toplam 643.203 kez gösterildi, Site toplam 2.437.517 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 73 kişi geziyor.


Aksaray İl Genel MeclisiAksaray İl Emniyet MüdürlüğüAksaray İl Jandarma KomutanlığıHaydi Kızlar OkulaAksaray ÜniversitesiAksaray Milli Eğitim MüdürlüğüAksaray İl Çevre ve Orman MüdürlüğüAksaray İl MüftülüğüAksaray Sağlık İl MüdürlüğüAksaray İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Adres: Hükümet Meydanı 68100 AKSARAY - Telefon: 0 (382) 213 50 20 - Faks: 0 (382) 213 11 50 - E-Posta: aksaray@icisleri.gov.tr

Web sitemizi daha iyi görüntülemek için Internet Explorer 8+, Google Chrome 14+ veya Firefox 4+ tarayıcılarını kullanınız.