T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
     


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   Valilik Haberleri / Haber Paylaşma

 GÖNÜL ELÇİLERİ KÖY VE KASABA GEZİLERİNE DEVAM EDİYOR
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

_____GÖNÜL ELÇİLERİ KÖY VE KASABA GEZİLERİNE DEVAM EDİYOR

_____GÖNÜL ELÇİLERİ KARGIN KASABASINI ZİYARET ETTİ

_____Aksaray Valisi Selami Altınok’un eşi Gülhan Altınok önderliğinde Aksaray’da yürütülen Gönül Elçisi projesi kapsamında gönüllülerden oluşan heyetlerin gezileri devam ediyor.

_____Köy ve kasaba ziyaretlerine devam eden gönül elçileri Kargın Kasabasını ziyaret etti. Vali Selami Altınok’un eşi Gülhan Altınok beraberinde Vali yardımcısı Tolga Polat’ın eşi Asuman Polat, ASÜ Rektörü Mustafa Acar’ın eşi Ayşe Acar,  SGK İl Müdürü Saffet Çalışkan’ın eşi Meryem çalışkan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş’ın eşi Emine Koçaş, Mahalli İdareler Müdürü Sertif Önder’in eşi Gülperi Önder, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun’un eşi Özlem Zabun, Aksaray Devlet Hastanesi Bakım Hizmetleri Müdürü Aysel Bayrakçı,  Av. Emine Bilge Ünsal, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Şenol Mutlu ile birlikte ilk olarak Kargın Şehit Cumali Çağlar İlköğretim Okulunu ziyaret etti.

_____Gönül elçilerini Milli Eğitim Müdürü Lütfiye Deneri karşılarken heyet ilk olarak okulun yeni binasında oluşturulan anasınıfını ziyaret etti. Öğrencilere çeşitli hediyeler veren Gülhan Altınok ve gönül elçileri heyeti okul için kitap, eğitim setleri ile ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere gıda ve giysi paketlerini okul idarecilerine teslim ettiler.

Aksaray Valiliği : Resmi büyütmek için tıklayınız...

_____Bayanlara yönelik sağlık eğitim çalışmaları yapan gönül elçileri üyesi Aksaray Devlet Hastanesi Bakım Hizmetleri Müdürü Aysel Bayrakçı, bayanların hastalık şikâyetleri ile ilgili poliklinik ve ilgili doktorlara yönlendirerek teşhis ve tedavi için Aksaray Devlet Hastanesine gelmeleri hususunda bilgilendirme yaptı.

_____Gönül Elçilerine destek veren Aksaray Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sportif ve çeşitli oyunların sergilendiği seyyar stantlarla öğrencileri eğlendirdi.

_____Gülhan Altınok beraberindeki Gönül Elçileri heyeti ile daha sonra ihtiyaç sahibi aileleri evlerinde ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Engelli çocukların tedavisi, yaşlı ve ihtiyaç sahibi vatandaşların tedavi ve bakımları ile ilgili ailelerle görüşen Gönül Elçileri vatandaşlara çeşitli yardımlarda bulunarak, evde bakım hizmetleri, devletin ihtiyaç sahiplerine sağladığı sosyal yardımlarla ilgili bilgilendirme yaparak ilgili kurumlara durumlarının incelenmesini istemek üzere müracaat etmeleri istendi.

/34/IMG_0396  /34/IMG_0419  /34/IMG_0422  /34/IMG_0431  /34/IMG_0444  /34/IMG_0447  /34/IMG_0456  /34/IMG_0468  /34/IMG_0473  /34/IMG_0488  /34/IMG_0497  /34/IMG_0514  /34/IMG_0537  /34/IMG_0550  /34/IMG_0555  /34/IMG_0559  /34/IMG_0576  /34/IMG_0578  


_____Vali Selami Altınok’un eşi Gülhan Altınok yaptığı açıklamada, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca tertiplenen; toplumda gönüllülük kavramına yönelik farkındalığın geliştirilmesi, toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak gönüllü sayısının arttırılması ve gönüllü çalışmanın yaygınlaştırılması amacıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde gerçekleştirilen “Gönül Elçileri Projesi’nin, Aksaray’da projeye büyük destek veren gönül elçileri ile  başarılı bir şekilde yürütüldüğünü söyledi.

_____Aksaray’da kendileri ile birlikte çalışan gönül elçilerinin insanlara hizmet etmek için karşılık beklemeden çalıştığını ifade eden Altınok, ‘İnanç değerlerimiz ve insan sevgisi ile bütün gönül elçileri ile birlikte Aksaray’da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Proje ile köy ve kasabalarda, şehir merkezinde ‘kimse yok mu’ demeden insanlara el uzatıp, elimizden geldiğince gönüllere girmeye çalışıyoruz. Bu proje ile Aksaray’da bir farkındalığın oluştuğunu görüyoruz. Çalışmalarımız kapsamında Kargın Kasabasını ziyaret ettik. Kimsesi olmayan, yaşlı ihtiyaç sahibi insanları ziyaret ettik. Hasta olanların tedavisi ve bakımları ile ilgili neler yapabiliriz bunları değerlendirdik. Yine gönül elçilerimizle bu ailelere çeşitli yardımlarda bulunarak yalnız değilsiniz, biz varız diyerek onların hayır dualarını aldık. Bu projeye katkı sağlayan bütün kamu kurumlarımıza ve gönül elçilerimize çok teşekkür ediyoruz. Hepimiz en yakın komşumuzdan başlayarak gönül bağlarımızı güçlendirip toplumumuzun huzuru refahı için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz.’


Bu içerik toplam 643.630 kez gösterildi, Site toplam 2.438.352 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 13 kişi geziyor.


Aksaray İl Genel MeclisiAksaray İl Emniyet MüdürlüğüAksaray İl Jandarma KomutanlığıHaydi Kızlar OkulaAksaray ÜniversitesiAksaray Milli Eğitim MüdürlüğüAksaray İl Çevre ve Orman MüdürlüğüAksaray İl MüftülüğüAksaray Sağlık İl MüdürlüğüAksaray İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Adres: Hükümet Meydanı 68100 AKSARAY - Telefon: 0 (382) 213 50 20 - Faks: 0 (382) 213 11 50 - E-Posta: aksaray@icisleri.gov.tr

Web sitemizi daha iyi görüntülemek için Internet Explorer 8+, Google Chrome 14+ veya Firefox 4+ tarayıcılarını kullanınız.