T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
     


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   Valilik Haberleri / Haber Paylaşma

 SODES PROJELERİ MEVYELERİNİ VERİYOR
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

________SODES PROJELERİ MEVYELERİNİ VERİYOR

Aksaray Valiliği : Resmi büyütmek için tıklayınız...
________Aksaray Valisi Selami Altınok Ortaköy İlçesini ziyaret etti. Vali Altınok İlçeye bağlı köyleri ziyaret ederken SODES Projeleri kapsamında köylerde gerçekleştirilen projelerin açılışlarını yaptı.

________Vali Selami Altınok eşi Gülhan Altınok, Jandarma Komutanı Albay Mehmet Aytekin, Emniyet Müdürü Halis Böğürcü, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ,  Milli Eğitim Müdürü Lütfiye Deneri, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun ile Ortaköy İlçesi ve bağlı köylerini ziyaret etti.

________İlçeye bağlı Sinandı Gökkaya ve Yıdırımlar Köyünü ziyaret eden Vali Altınok’u Ortaköy Kaymakamı Harun Başıbüyük eşi Fadime Başıbüyük ve ilçe protokolü karşıladı. Vali Altınok burada Köy Muhtarları ve vatandaşlarla görüşerek sorun ve ihtiyaçlarla ilgili bilgi aldı.

________Ortaköy Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından Gökkaya Köyüne yaptırılan çocuk oyun parkı ile Aksaray’da bu yıl uygulanmaya başlanan Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Yıldırımlar Köyüne ‘Her Köye Bir Çocuk Parkı’ Projesi ile yaptırılan çocuk oyun parklarının açılışlarını yapan Vali Altınok, daha sonra ilçeye bağlı Cumali Köyü’nü ziyaret etti. Köy muhtarı Muzaffer Özcan vatandaşlar ve öğrenciler tarafından karşılanan Vali Altınok Cumali Köy Konağında vatandaşlarla görüşerek köyün sorun ve ihtiyaçları ile ilgili bilgi aldı. Yenilenen Su deposunun açılışını yapan Vali Altınok, daha sonra Kümbet Köyünü ziyaret etti.

________Kümbet Köyünde Ortaköy Kaymakamlığının proje yürütücülüğünü yaptığı SODES projesi olan ‘Geleceğe Dikilen Umut’ projesinin açılış törenine katılan Vali Selami Altınok ve beraberindeki heyet burada incelemelerde bulundu. Hazır dikim konusunda 35 bayanın eğitim alacağı atölyeleri gezen Vali Altınok kursiyerlerle görüşerek bilgi aldı.
 

/45/IMG_5736  /45/IMG_5751  /45/IMG_5793  /45/IMG_5873  /45/IMG_5913  /45/IMG_5931  /45/IMG_5940  /45/IMG_5993  /45/IMG_6025  /45/IMG_6050  /45/IMG_6081  /45/IMG_6093  /45/IMG_5801  /45/IMG_5830  ________Yine Ortaköy Kaymakamlığı tarafından yürütülen SODES projeleri kapsamında ‘Kadın Destek Merkezi’nin de açılışını yapan Vali Altınok burada merkezde yapılacak çalışmalarla ilgili kurs eğitmenleri ve kursiyerlerden bilgi aldı. Vali Altınok yaptığı açıklamada Aksaray Valiliği SODES Proje Koordinasyon Birimi'ne ilk yıl olmasına rağmen toplam 194 proje başvurusu yapıldığını söyledi. Kabul edilen 32 proje için 3 milyon 118 bin lira bütçe oluşturulduğunu projelerin uygulanmaya başladığını ifade eden Vali Altınok, ‘SODES projelerinde istihdam, sosyal içerme, kültür, sanat ve spor alanlarında sosyal imkânlar konusunda sıkıntı yaşayan başta çocuklar, gençler olmak üzere kadınlar, işsizler, yoksullar, göç etmişler ve kentlerin gecekondu bölgelerinde yaşayan bireyler ve gruplara yönelik uygulanmaktadır. Bu noktada Aksaray’da uygulaması başlayan çok güzel projeler var. Biz bunların yakın takipçisiyiz. Bu tür projelerin artarak devam etmesini arzu ediyoruz.’ dedi.

________Ortaköy Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Altınok ve beraberindeki heyet şehit ve gazi yakınları ile akşam yemeğinde bir araya geldi. Vali Altınok ve eşi Gülhan Altınok şehit ve gazi yakınları ile görüşerek bir süre sohbet etti.


Bu içerik toplam 615.539 kez gösterildi, Site toplam 2.379.456 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 69 kişi geziyor.


Aksaray İl Genel MeclisiAksaray İl Emniyet MüdürlüğüAksaray İl Jandarma KomutanlığıHaydi Kızlar OkulaAksaray ÜniversitesiAksaray Milli Eğitim MüdürlüğüAksaray İl Çevre ve Orman MüdürlüğüAksaray İl MüftülüğüAksaray Sağlık İl MüdürlüğüAksaray İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Adres: Hükümet Meydanı 68100 AKSARAY - Telefon: 0 (382) 213 50 20 - Faks: 0 (382) 213 11 50 - E-Posta: aksaray@icisleri.gov.tr

Web sitemizi daha iyi görüntülemek için Internet Explorer 8+, Google Chrome 14+ veya Firefox 4+ tarayıcılarını kullanınız.