T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
     


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   Valilik Haberleri / Haber Paylaşma

 VALİ SELAMİ ALTINOK ESKİL İLÇESİNDE
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

_____VALİ SELAMİ ALTINOK ESKİL İLÇESİNDE 

_____Aksaray Valisi  Selami Altınok Eskil İlçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. 

_____Vali Altınok beraberinde Jandarma Komutanı Albay Mehmet Aytekin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, Emniyet Müdür Vekili Cengiz Güler, İl Müftüsü Bekir Gülce, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mustafa Doğan, Milli Eğitim Müdür Vekili Atilla Yıldız ile Eskil İlçesini ziyaret etti. 

Aksaray Valiliği : Resmi büyütmek için tıklayınız...

_____Eskil Kaymakamı Mustafa İlhan, Belediye Başkanı Niyazi Alçay ve ilçe protokolü tarafından karşılanan Vali Selami Altınok Eskil Kaymakamlığını ziyaret ederek Kaymakam Mustafa İlhan’a hayırlı olsun dileğinde bulundu. Kaymakam İlhan’dan brifing alan Vali Selami ALTINOK, Eskil İlçesinin her yönüyle iyi durumda olduğunu söyledi. 

_____Vali Altınok yaptığı açıklamada ‘Eskil de yapılan yatırımlarla alakalı bilgiler aldık. Milli Eğitim alanında, spor alanında önemli yatırımlarımız var. Bu yatırımların bir an önce tamamlanarak vatandaşımızın kullanımına hazır hale getirilmesi için arkadaşlarımızın gayretini gördüm. Daha fazla gayret etmemiz lazım. Devletimiz önemli kaynaklar aktarıyor, biz bu kaynakları zamanında ve akılcı bir şekilde kullanarak vatandaşa en iyi hizmeti götürmenin yolunu bulmamız lazım. Eskilde bir çok şey iyi gidiyor.  Burada tarım ve hayvancılığı çok iyi yapıyoruz.  İlçemizin 100 bin civarında küçükbaş, 47 bin civarında büyükbaş hayvan varlığı var. Süt üretimi çok önemli miktarda bulunuyor. Yine Balküpü şeker fabrikamıza Eskil ve bölgesinden pancar üretim yapılıyor. Tarım ve hayvancılıkta hem altyapıda sanayi noktasında gelişmeler var. Önemli problemi olmayan hızla zenginleşen hızla işini gücünü daha iyi yapmaya çalışan insanların memleketi burası. Eskilin geleceğini daha parlak görüyoruz. Emeği geçen kaymakamımızı belediye başkanımızı ve bütün kamu personelini tebrik ediyorum’ dedi. 

Aksaray Valiliği : Resmi büyütmek için tıklayınız...

_____Kaymakamlık ziyaretinin ardından, ilçe merkezinde bulunan Selçuklu Dönemi eserlerinden olan Ulu Camii’yi ziyaret eden Vali Altınok, restorasyon çalışmaları ile ilgili bilgi aldı. Vali Altınok, Eskil Ulu Camiinin Selçuklu döneminin muhteşem eserlerinden olduğunu söyledi. Tarihi Caminin 2 yılıdır Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından restorasyonunun yapıldığını belirttiği açıklamasında ‘’Restorasyonda Cami kısmı bitti, çevre ve bahçe düzenlemesi 1 hafta 10 güne kadar tamamlanacak, bu ata yadigârı muhteşem eseri tekrar ihya etmiş olarak vatandaşlarımızın kullanımına açacağız’ dedi.       

Aksaray Valiliği : Resmi büyütmek için tıklayınız...
Aksaray Valiliği : Resmi büyütmek için tıklayınız...
Aksaray Valiliği : Resmi büyütmek için tıklayınız...


Bu içerik toplam 641.691 kez gösterildi, Site toplam 2.434.697 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 80 kişi geziyor.


Aksaray İl Genel MeclisiAksaray İl Emniyet MüdürlüğüAksaray İl Jandarma KomutanlığıHaydi Kızlar OkulaAksaray ÜniversitesiAksaray Milli Eğitim MüdürlüğüAksaray İl Çevre ve Orman MüdürlüğüAksaray İl MüftülüğüAksaray Sağlık İl MüdürlüğüAksaray İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Adres: Hükümet Meydanı 68100 AKSARAY - Telefon: 0 (382) 213 50 20 - Faks: 0 (382) 213 11 50 - E-Posta: aksaray@icisleri.gov.tr

Web sitemizi daha iyi görüntülemek için Internet Explorer 8+, Google Chrome 14+ veya Firefox 4+ tarayıcılarını kullanınız.