Dünya Yamaç Paraşütü Federasyonu Başkanı Goran Dimiskovski Vali Aykut Pekmez’i ziyaret etti. Hava Sporları Aksaray İl Temsilcisi Abdullah Kahraman ile birlikte Valilik Makamında kabul ettiği Dimiskovski ile bir süre görüşen Vali Pekmez Federasyonun çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Aksaray’ın yamaç paraşütü için uygun noktalardan olduğunu belirten Hava Sporları Aksaray İl Temsilcisi Abdullah Kahraman kendilerine gösterdiği yakın ilgi ve destekleri nedeniyle Vali Aykut Pekmez’e teşekkür etti.
Federasyonun 2018 yılı için uygun şehir ve pist alanlarını incelediğini ifade eden Kahraman federasyon başkanı Goran Dimiskovski bu nedenle Aksaray’daki yamaç paraşütü pistini incelemeye geldiğini belirtti.  Kahraman;  2018 yılında yapılacak şampiyonanın Aksaray’da düzenlenmesi için federasyona müracaatta bulunduklarını belirterek müracaatları kabul edilirse Aksaray’ın çok büyük ve önemli bir şampiyonaya ev sahipliği yapacağını söyledi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Aykut Pekmez; Aksaray’ın spor altyapısı bakımından çok iyi durumda olduğunu belirterek son yıllarda dağcılık ve yamaç paraşütü gibi farklı branşlarda da önemli etkinlik ve yarışmalara Aksaray’ın ev sahipliği yaptığını söyledi.
Vali Pekmez ziyaretleri nedeniyle Dünya Yamaç Paraşütü Federasyonu Başkanı Goran Dimiskovski ile Hava Sporları Aksaray İl Temsilcisi Abdullah Kahraman’a teşekkür etti.