Kahramanlar yaşadıklarını anlattı
Aksaray'da, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları kapsamında 15 Temmuz gazileri, o gece yaşadıklarını anlattı.
Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesi işbirliğinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanı'nda düzenlenen  programa Aksaray Valisi Aykut Pekmez eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı eşi Hasibe Yazgı, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Akın, İdare Mahkemesi Başkanı Osman Erkan, Aksaray Üniversitesi Rektörü Porf.Dr. Yusuf Şahin, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Sela okunması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle başlayan programda 15 Temmuz’da Genel Kurmay ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi civarında vatan hainlerine karşı verilen mücadelede açılan ateş ve bombalamalarda gazi olan Süleyman Koç, Ali Yılmaz, Aydın Boz, Mesut Tatlıdede ile Fevzi Özan yaşadıklarını anlattılar.
Gaziler; 15 Temmuz’un hiçbir zaman unutulmayacağını vurgulayarak; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine evlerinden çıkarak hain darbe girişimi karşısında bütün vatandaşların birlik ve beraberlik içinde çok önemli bir mücadele verdiklerini belirttiler.
Konuşmaların ardından gazilere plaket takdim edilirken Aksaray Bekdikli Halk Ozanı İbrahim Düğer’de birlik beraberlik ve 15 Temmuz konulu şiirlerini seslendirdi.