KURBAN BAYRAMI TRAFİK TEDBİRLERİ
 
Vatandaşlarımızın Kurban Bayramı süresince güven içerisinde seyahat edebilmelerini sağlamak ve meydana gelebilecek olan trafik kazalarını azaltmak amacıyla, Aksaray Emniyet Müdürlüğünce 17-27 Ağustos 2018 tarihlerinde mevcut trafik tedbirlerine ek tedbirler alınarak güvenli trafik ortamının sağlanacağı değerlendirilmektedir.
 
Son yıllarda bayram tatillerinde meydana gelen trafik kazaları incelendiğinde, bu kazaların önemli bir bölümünde hız ihlali, hatalı sollama, yakın takip, yorgunluk, çalışma ve dinlenme sürelerin ihlali gibi nedenlerden meydana geldiği görülmekte olup bunları önlemek için radarla hız denetimleri başta olmak üzere denetimler sıklaştırılacaktır.
 
Özellikle, sabaha karşı uykusuzluk ve yorgunluk belirtileri yoğunlaştığından uzak yerlerden geldiği anlaşılan araç sürücülerinin denetim noktalarında kısa süreli araçtan inmeleri istenecek, bu sayede sürücülerin uyku ve yorgunluğu bir nebze de olsa gidermeleri sağlanacaktır.
 
İlimizde faaliyet gösteren MOBESE kameraları ve DRONE ile de yapılan denetimlerde özellikle emniyet kemeri, kırmızı ışık ihlali, seyir halinde cep telefonu ile görüşme vb. kural ihlalleri üzerinde denetimler sıklaştırılacaktır.
 
Emniyet kemeri, aşırı hız, cep telefonu kullanımıyla ilgili broşürler uygulamalarda ekiplerimizce dağıtılacaktır.
 
İl genelinde, Kurban Bayramı tatili süresince, İl Emniyet Müdürlüğü'nce 11 sivil ekip, 277 resmi ekip, 33 motorlu ekip (Şahinler) olmak üzere toplam 525 personel ile görev yapılacaktır.