Şehit Aileleri okuma yazma öğreniyor
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan ‘Gönül Elçileri’ Projesi kapsamında; Vali Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi öncülüğünde Aksaray’da yaşayan şehit aileleri ve yakınları için okuma yazma kursu başlatıldı.
Vali Aykut Pekmez eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi ile birlikte Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan kursun ilk gününde kursa katılan şehit yakınlarını yalnız bırakmadı. Gazipaşa İlkokulunda şehit yakınlarının eğitim gördüğü sınıfı ziyaret eden Vali Pekmez eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsrafil Aktürk ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Azmi Arı’dan bilgi aldı.
Kursa katılan Şehit yakınları ile yakından ilgilenerek bir süre sohbet eden Vali Pekmez ve eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi toplam 120 saatlik eğitim programına katılan şehit yakınları ile kursa katılarak okuma yazma öğrenmek isteyen Afgan ve Irak uyruklu kursiyerlere başarılar dilediler.
En kıymetli varlıkları olan çocuklarını vatan ve milletin bölünmez bütünlüğü  için, bayrak için, ezan için şehit veren şehit yakınlarının her zaman yanlarında olacaklarını yineleyen Vali Pekmez ve eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi; şehitlere Allah’tan rahmet dileyerek, onlar sayesinde bu vatanın kıyamete kadar varlığını sürdüreceğini belirttiler.
Kendilerini yalnız bırakmayarak her zaman yakından ilgi gösteren Vali Aykut Pekmez ve eşi Yeşim Pekmez Hanımefendiye teşekkür eden şehit yakınları düzenlenen eğitim programı sonunda okuma ve yazmayı öğreneceklerini bundan dolayı heyecanlı ve mutlu olduklarını belirttiler.