Vakıflar Haftası
 
Vakıflar Haftası kutlamaları kapsamında Vakıflar Konya Bölge Müdürü İbrahim Genç beraberinde Aksaray’da faaliyet gösteren vakıf temsilcilerinden oluşan heyetle Vali Aykut Pekmez’i ziyaret etti.  Vali Pekmez; vakıfların nesilden nesile aktarılan bir kültür olduğunu belirterek son yıllarda bu kültürün önemli bir gelişim gösterdiğini, vakıfların çok önemli hizmetlerde bulunduğunu belirtti.
 
Vakıflar Konya Bölge Müdürü İbrahim Genç ile beraberinde Aksaray’da faaliyet gösteren Vakıfların temsilcilerini Valilik Makamında kabul ederek Vakıflar ve hafta nedeniyle yapılacak etkinlikler hakkında bilgi alan Vali Pekmez; ‘Vakıf kültürü ecdadımızın önemli bir geleneği, yardımlaşmada kurumsallaşan bir yapı. Dini ve geleneksel yapının birleştiği önemli bir yapı. Bu kültür nesilden nesile aktarılıyor. Son yıllarda da bu alanda önemli gelişmeler göstererek bu kültür canlandı’ dedi.
 
Vakfılar Konya Bölge Müdürü İbrahim Genç ve beraberindeki heyet ile bir süre görüşerek vakıfların yürüttüğü hizmetlerle ilgili bilgi alan Vali Pekmez ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek misafirlerine teşekkür etti.