Vali Ali Mantı Güzelyurt İlçesini ziyaret etti
Aksaray Valisi Ali Mantı İlçe ziyaretleri kapsamında Güzelyurt İlçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. İlçe Kaymakamı Muhammet Tugay,  İlçe Belediye Başkanı Ünal Değirmencioğlu, Güzelyurt İl Genel Meclis Üyeleri Hakan Eren, Fahrettin Akyamaç ilçe kamu kurumları ve protokol üyeleri ile vatandaşlar tarafından karşılanan Vali Ali Mantı İlçe Kaymakamı Muhammet Tugay’ı ziyaret ederek ilçe hakkında genel bilgiler ve sorunlar hakkında brifing aldı.
Vali Ali Mantı daha sonra Güzelyurt İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne yaptırılan kütüphanenin açılış törenine katıldı. Kütüphanenin açılışını beraberindeki heyet ile gerçekleştiren Vali Ali Mantı; İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe jandarma Komutanlığını ziyaret etti.  Vali Ali Mantı Güzelyurt İlçesi ziyaretinde tarihi Cami Kiliseyi ziyaret etti. İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan’dan bilgi alan Vali Ali Mantı ilçenin önemli doğal güzelliklere ve turizmin gelişmesine katkı sağlayacak kültür varlıklarına sahip olduğunu belirtti.   
Vali Ali Mantı beraberindeki heyet daha sonra İlçe Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Belediye Başkanı Ünal Değirmencioğlu ile görüşerek Aksaray’ın önemli bir turizm merkezlerinden olan ilçe ve belediye hizmetleri hakkında bilgi alan Vali Ali Mantı daha sonra Ihlara Belediyesi ve Selime Belediyesini ziyaret etti. Ihlara Belediye Başkanı İsmail Yılmaz, Selime Belediye Başkanı Turgut Yayatan ile görüşen Vali Ali Mantı beldeler hakkında bilgi alarak öneri ve talepleri dinledi. Vali Ali Mantı’nın Güzelyurt İlçe ziyaretine Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Sağlık İl Müdürü Cengizhan Kılıçaslan, Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, İl Müftüsü Cemalettin Bal’da katıldı.