Vali Ali Mantı: “Yapmak önemli korumak daha önemli”
Aksaray Valisi Ali Mantı Aksaray İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan Camiliören-Gülağaç turizm yolunun açılış törenine katıldı. Devletin imkanlar ölçüsünde her türlü yatırımı gerçekleştirme gayretinde olduğunu belirten Vali Ali Mantı; “Yapmak önemli ancak yapılanı korumak daha önemli’diyerek yapılan yatırımların önemine dikkat çekti.
Camiliören Köyü girişinde Gülağaç Kaymakamı Kadir Ulusoy, Güzelyurt Kaymakamı Muhammet Tugay, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, Gülağaç İlçe Belediye Başkanı Faruk Teymen, Gülağaç İl Genel Meclis Üyeleri Selda Çıtak, Mustafa Gül, Güzelyurt İl Genel Meclis Üyeleri Hakan Eren, Fahrettin Akyamaç, Kamu Kurumu Müdürleri, Camiliören Köyü Muhtarı Harun Pekgöz ve vatandaşlar tarafından karşılanan Vali Ali Mantı 15.5 km uzunluğunda sıcak asfalt yol olarak yapılan Camiliören-Gülağaç İlçesi arası turizm yolunun açılış törenine katıldı. Yol hakkında bilgi alan Vali Ali Mantı kurban kesimi ve yapılan duanın ardından yolun açılışını protokol üyeleri ve vatandaşlarla birlikte gerçekleştirdi. 12 Milyon TL’ye İl Özel İdaresi tarafından yapılan yolun hayırlı olması dileğinde bulundu. Yüksek standartlara sahip yol Gülağaç, Güzelyurt, Ihlara güzergahı turizm yolu olarak hizmet verecek.
Açılış töreninin ardından Camiliören Köyü Muhtarlığını ziyaret ederek Köy Muhtarı Harun Pekgöz ve vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali Ali Mantı; açılan yolun hayırlı olması dileğinde bulundu. Vali Ali Mantı devletin imkânları ölçüsünde her türlü yatırımı gerçekleştirme gayretinde olduğunu belirterek “Yapmak önemli ancak daha önemli olan korumak. Bu nedenle herkesin gerçekleştirilen yatırımları korumak için de gayret göstermesi lazım.”dedi.