Vali Aykut Pekmez Oda ve Birlikleri ziyaret etmeye devam ediyor

Vali Aykut Pekmez’den Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine ziyaret
Aksaray Valisi Aykut Pekmez, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan’ı makamında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Birliği ziyaret eden Vali Pekmez, birlik çalışmaları hakkında bilgiler alırken, tarım ve hayvancılığın Aksaray’ın vazgeçilmez sektörlerinden birisi olduğunu söyledi. Aksaray’ın Tarım ve hayvancılık alanında Türkiye genelinde ciddi anlamda gelişmeler sağlayan ve isminden söz ettiren bir il olduğunu belirtti.
Sayın Valimiz Aykut Pekmez Aksaray Merkez İlçe Süt Birliğini ziyaret etti.
Birlik Başkanı Esat Zengin ve birlik çalışanları ile görüşen Vali Pekmez, Aksaray'ın süt ve süt ürünleri üretiminde iyi durumda olduğunu söyledi.
Merkez İlçe Süt Birliği ve faaliyetleri hakkında Vali Pekmez’e bilgi veren Merkez İlçe Süt Birliği Başkanı Esat Zengin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Ulusal Süt Kayıt Sistemine dahil olduğunu belirterek toplam 3 bin civarında üyelerinin olduğunu söyledi.

Vali Aykut Pekmez TÜMSİAD’a nezaket ziyaretinde bulundu.
Vali Aykut Pekmez’i Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı İlker Başgan ve dernek üyeleri karşıladı.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başgan, dernek hakkında Vali Aykut Pekmez’e bilgiler veridi.
Vali Aykut Pekmez Ziraat Mühendisleri Odasına İade-i Ziyarette bulundu.
İadeyi ziyaretler kapsamında Aksaray Ziraat Mühendisleri Odasını da ziyaret eden  Vali Aykut Pekmez’i  Oda Başkanı Serkan Koray Zeybek ve Oda üyeleri karşıladılar.
Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren Aksaray Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Zeybek, odanın çalışmaları hakkında Vali Pekmez’e bilgiler verdi.