“ Jandarma Teşkilatının 178’inci Kuruluş Yıl Dönümü Mesajı “
 
        Jandarma, ülke sathına yayılmış teşkilatı ve kadrosuyla, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde, yarınlarından emin olarak yaşaması için, yeri geldiğinde canını feda etmekten çekinmeksizin büyük özveri içinde çalışmaktadır.
          Köklü bir tarihe sahip olan jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle halkımızın takdirini kazanmıştır.
       Jandarma Teşkilatımız 178 yıldır büyük bir özveriyle, milletimize ve ülkemize hizmet etmeye devam etmekte, görevin gerekleri doğrultusunda kendisini sürekli yenileyerek, görevini başarıyla sürdürmektedir.
          Büyük başarıyla görevlerini yapan Jandarma Teşkilatı´nın değerli mensuplarını, çalışmaları için bir kez daha tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.
          Bu duygu ve düşüncelerle Jandarma Teşkilatımızın 178. Kuruluş yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyorum.
 
 
 
 
 
                                                                                                                                                                                       Aykut PEKMEZ
                                                                                                                                                       VALİ